استفاده از گوجه ربی اصفهان در صنعت فشن

گوجه ربی اصفهان منبع عالی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها است. با این اجزا، گوجه فرنگی می تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد کمک کند. شناخته شده است که رادیکال های آزاد باعث سرطان می شوند.

یک مطالعه اخیر منبع معتبر در مجله تحقیقات سرطان مولکولی، مصرف سطوح بالای بتاکاروتن را با پیشگیری از ایجاد تومور در سرطان پروستات مرتبط دانست.

گوجه فرنگی همچنین حاوی لیکوپن است. لیکوپن یک پلی فنل یا ترکیب گیاهی است که با یکی از انواع پیشگیری از سرطان پروستات مرتبط است. همچنین به گوجه فرنگی رنگ قرمز مشخص خود را می دهد.

محصولات گوجه فرنگی 80 درصد منبع قابل اعتماد لیکوپن رژیمی مصرف شده در ایالات متحده را فراهم می کنند.

یک مطالعه منبع معتبر جمعیت ژاپنی نشان می دهد که مصرف بتاکاروتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد. دریافت فیبر از میوه ها و سبزیجات با کاهش خطر سرطان روده بزرگ مرتبط است.

رژیم های غذایی غنی از بتاکاروتن ممکن است نقش محافظتی در برابر سرطان پروستات داشته باشند.

تحقیقات بیشتر مبتنی بر انسان برای کشف نقش احتمالی لیکوپن و بتاکاروتن در پیشگیری یا درمان سرطان مورد نیاز است.

مصرف کم سدیم به حفظ فشار خون سالم کمک می کند. با این حال، افزایش دریافت پتاسیم ممکن است به همان اندازه به دلیل اثرات گشادکننده آن بر شریان ها مهم باشد.

بر اساس نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه (NHANES)، کمتر از 2 درصد از بزرگسالان ایالات متحده دریافت پتاسیم توصیه شده روزانه 4700 میلی گرم منبع مورد اعتماد (میلی گرم) را برآورده می کنند.

فیبر، پتاسیم، ویتامین C و محتوای کولین موجود در گوجه فرنگی همگی از سلامت قلب حمایت می کنند.

منبع مورد اعتماد مطالعه بیماری‌های چشمی مرتبط با سن (AREDS) اخیراً دریافت که افرادی با مصرف بالای کاروتنوئیدهای لوتئین و زآگزانتین در رژیم غذایی که هر دو در گوجه‌فرنگی وجود دارند، 35 درصد کاهش خطر ابتلا به AMD نئوواسکولار را داشتند.